Kontakta oss gärna så hjälper vi dig till rätta !

 

Klicka på knapparna nedan för att komma direkt till rätt avdelning.

 

REKLAM & PR


 

VD

 

 

Joost Morsink

VD


E-postjoost.morsink@saint-gobain.com 


 

 

 

 

 


 

FÖRSÄLJNING

DISTRIBUTION MARKET

 

Jonas Falk

Försäljningschef Distribution Market


Telefon: 08-580 881 37

E-postjonas.falk@saint-gobain.com 


Kundservicemedarbetare:

Jeanette Fagernaes

Telefon: 08-580 881 36

E-post: jeanette.fagernaes@saint-gobain.com


 

Daniel André

Bileftermarknad Södra Sverige 


Telefon: 08-580 881 74

E-postdaniel.andre@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Jonas Malmgren

Telefon: 08-580 881 34

E-post: jonas.malmgren@saint-gobain.com


Robert Risberg

Norton Region Sydost



Telefon: 08-580 881 62

E-postrobert.risberg@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Jeanette Fagernaes

Telefon: 08-580 881 36

E-post: jeanette.fagernaes@saint-gobain.com


Per Hellmén

Norton Region Mitt


Telefon: 08-580 881 64

E-postper.hellmen@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Jeanette Fagernaes

Telefon: 08-580 881 36

E-post: jeanette.fagernaes@saint-gobain.com


 

Peter Lindell

Byggdistribution Region Syd, Ost och Väst

Flexovit Region Syd, Ost, Väst samt Sundsvall & Örnsköldsvik



Telefon: 08-580 881 65

E-post: peter.lindell@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Lisa Torssell


Telefon: 08-580 881 11

E-post: lisa.torssell@saint-gobain.com


 

Helen Norberg

Innesälj


Telefon: 08-580 881 39

E-post: helen.norberg@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Jeanette Fagernaes


Telefon: 08-580 881 36

E-post: jeanette.fagernaes@saint-gobain.com

Patrik Olsson

Bileftermarknad Mälardalen och norrut

Norton Region Norr



Telefon: 08-580 881 32


E-post: patrik.olsson@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Jonas Malmgren


Telefon: 08-580 881 34

E-post: jonas.malmgren@saint-gobain.com


 

Tommy Lindqvist

Norton Region Syd & Väst



Telefon: 08-580 881 67


E-post: tommy.lindqvist@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Jeanette Fagernaes


Telefon: 08-580 881 36

E-post: jeanette.fagernaes@saint-gobain.com


 

 

 

 


 

FÖRSÄLJNING

INDUSTRIAL MARKET

 

Jörgen Norell

Försäljningschef Industrial Market


Telefon: 08-580 881 42

E-post: jorgen.norell@saint-gobain.com


 

Henrik Falk

Key Account Region Syd



Telefon: 08-580 881 63

E-post: henrik.falk@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Monica Dryden


Telefon: 08-580 881 04

E-post: monica.dryden@saint-gobain.com


Peter Frisk

Key Account Industri



Telefon: 08-580 881 70

E-post: peter.frisk@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Lisa Torssell


Telefon: 08-580 881 11

E-post: lisa.torssell@saint-gobain.com


Anders Smith

Key Account Precisionsslipning, teknisk support



Telefon: 08-580 881 71

E-post: anders.smith@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Lisa Torssell


Telefon: 08-580 881 11

E-post: lisa.torssell@saint-gobain.com


 

 

 

Stefan Olsson

Key Account



Telefon: 08-580 881 69


E-post: stefan.olsson@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Monica Dryden


Telefon: 08-580 881 04

E-post: monica.dryden@saint-gobain.com


 

Martin Sandin

Produktchef Diamond Wearpart

Key Account Manager Industri



Telefon: 08-580 881 61


E-post: martin.sandin@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Monica Dryden


Telefon: 08-580 881 04

E-post: monica.dryden@saint-gobain.com


Gunnar Holstein

Key Account Diamant & CBN



Telefon: 08-580 881 66


E-post: gunnar.holstein@saint-gobain.com


Kundservicemedarbetare:

Monica Dryden


Telefon: 08-580 881 04

E-post: monica.dryden@saint-gobain.com


 

 

 


 

KUNDSERVICE

 

Lisa Torssell

Customer Service Manager


Telefon 08-580 881 11

E-post: lisa.torssell@saint-gobain.com


 

Jeanette Fagernaes

Distribution Market


Telefon: 08-580 881 36

E-post: jeanette.fagernaes@saint-gobain.com


Jonas Malmgren

Distribution Market


Telefon: 08-580 881 34

E-post: jonas.malmgren@saint-gobain.com


Monica Dryden

Industrial Market


Telefon: 08-580 881 04

E-post: monica.dryden@saint-gobain.com


 

 

Erja Hammar

Industrial Market


Telefon: 08-580 881 35

E-post: erja.hammar@saint-gobain.com


 

 

 

 

 


 

EKONOMI

 

Per Jernsund

Controller


Telefon: 08-580 881 80

E-post: per.jernsund@saint-gobain.com


 

 

 

 

 


 

ADMINISTRATION

 

Gisela Taylor

Administration


Telefon: 08-580 881 09

Mobil: 070-191 07 70

E-post: gisela.taylor@saint-gobain.com


 

 

 

 

 

 


 

REKLAM & PR

 

Anders Sverke

Marknadskommunikation


Telefon: 08-580 881 14

E-post: anders.sverke@saint-gobain.com