Kontakta oss gärna så hjälper vi dig tillrätta!

 

Klicka på knapparna nedan för att komma direkt till rätt avdelning.

 

 


 

VD

 

 

Adrian Hough

VD


E-post
adrian.hough@saint-gobain.com 


 

 

 

 

 


 

FÖRSÄLJNING

DISTRIBUTION MARKET

 

Joakim-Barige-web

Joakim Baringe

Sales Director Distribution Markets Scandinavia


Telefon: 0733-99 93 50 

E-post

joakim.baringe@saint-gobain.com

peter-sundbergPeter Sundberg

Region norr


Telefon: 070-916 44 28

E-post

peter.sundberg@saint-gobain.com

 

Per Hellmén

Norton Region Mitt


Telefon: 070-601 98 00

E-post

per.hellmen@saint-gobain.com


Robert Risberg

Norton Region Sydost


Telefon: 070-147 21 10

E-post

robert.risberg@saint-gobain.com

Peter Lindell

Byggdistribution Region Syd, Ost och Väst

Flexovit Region Syd, Ost, Väst samt Sundsvall & Örnsköldsvik


Telefon: 070-393 95 50

E-post:

peter.lindell@saint-gobain.com

Magnus Strömqvist

Region syd


Telefon: 073-420 25 86

E-post:

magnus.stromqvist@saint-gobain.com

Patrik Olsson

Försäljningsansvarig


Telefon: 072-187 86 22

E-post:

patrik.olsson@saint-gobain.com

 

 


 

FÖRSÄLJNING

INDUSTRIAL MARKET

 

Jörgen Norell

Försäljningschef Industrial Market


Telefon: 070-510 44 55

E-post:

jorgen.norell@saint-gobain.com


 

Henrik Falk

Key Account Region Syd


Telefon: 070-547 26 91

E-post:

henrik.falk@saint-gobain.com


 

Alfred.BerglundAlfred Berglund

Key Account Industri


Telefon: 070-835 45 31 

E-post:

alfred.berglund@saint-gobain.com


 

Anders Smith

Key Account Precisionsslipning, teknisk support


Telefon: 070-310 44 38

E-post:

anders.smith@saint-gobain.com


 

Stefan Olsson

Key Account


Telefon: 070-514 44 81

E-post:

stefan.olsson@saint-gobain.com


 

Martin Sandin

Produktchef Diamond Wearpart

Key Account Manager Industri


Telefon: 070-608 45 33

E-post:

martin.sandin@saint-gobain.com


 

Henrik-NordenstromHenrik Nordenström

Key Account


Telefon: 070-618 01 80

E-post:

Henrik.Nordenstrom@saint-gobain.com


 

 

 


 

KUNDSERVICE

Öppettider

Måndag-torsdag 08:00 - 16:15, fredag 08:00 - 15:30. Lunch: 12:00 - 12:45

E-post

Order: order.se@saint-gobain.com
Övriga frågor: sga.se@saint-gobain.com

Telefon 08-580 881 85

Lisa Torssell

Customer Service Manager Scandinavia


Telefon 08-580 881 11

E-post:

lisa.torssell@saint-gobain.com


 

Jeanette Fagernaes

Customer Service
Distribution Market


Telefon: 08-580 881 36

E-post:

jeanette.fagernaes@saint-gobain.com


Jonas Malmgren

Order


Telefon: 08-580 881 34

E-post:

jonas.malmgren@saint-gobain.com


Timmy Sedin

Customer Service Industrial Market


Telefon: 08-580 881 23

E-post:

timmy.sedin@saint-gobain.com


 

 

Erja Hammar

Customer Service Finland

Distribution Market
Industrial Market


Telefon: 08-580 881 35

E-post:

erja.hammar@saint-gobain.com


 

Christine.GronsandChristine Grönsand

Customer Service Norway


Telefon: +47 63 87 06 00

E-post:

christine.gronsand@saint-gobain.com

Thomas-HenrikssonThomas Henriksson

Customer Service
Distribution Market


Telefon: 08-580 881 39

E-post:

thomas.henriksson@saint-gobain.com

 

 


 

MARKNAD

 

anders-johanssonAnders Johansson

Marketing Manager Scandinavia


Telefon: 072-379 84 04 

E-post: anders.e.johansson@saint-gobain.com