Kontakta oss gärna så hjälper vi dig tillrätta!

 

Klicka på knapparna nedan för att komma direkt till rätt avdelning.

 

 


 

VD

 

 

Joost Morsink

VD


E-postjoost.morsink@saint-gobain.com 


 

 

 

 

 


 

FÖRSÄLJNING

DISTRIBUTION MARKET

 

Jonas Falk

Försäljningschef Distribution Market


Telefon: 070-584 80 27

E-postjonas.falk@saint-gobain.com 


 

Ulrika Jostedal

Industri: Västergötland, Bohuslän och Dalsland

Bygg: Västergötland, Bohuslän, Dalsland och södra Sverige 


Telefon073-420 25 84

E-postulrika.jostedal@saint-gobain.com


Robert Risberg

Norton Region Sydost



Telefon: 070-147 21 10

E-postrobert.risberg@saint-gobain.com


 

Per Hellmén

Norton Region Mitt


Telefon: 070-601 98 00

E-postper.hellmen@saint-gobain.com



 

 

Peter Lindell

Byggdistribution Region Syd, Ost och Väst

Flexovit Region Syd, Ost, Väst samt Sundsvall & Örnsköldsvik



Telefon: 070-393 95 50

E-post: peter.lindell@saint-gobain.com


 

 

Helen Norberg

Customer Service
Distribution Market


Telefon: 076-876 47 71

E-post: helen.norberg@saint-gobain.com


 

Patrik Olsson

Bileftermarknad Mälardalen och norrut

Norton Region Norr



Telefon: 072-187 86 22


E-post: patrik.olsson@saint-gobain.com


 

 

Tommy Lindqvist

Norton Region Syd & Väst



Telefon070-325 95 80

E-post: tommy.lindqvist@saint-gobain.com


 

 

Thomas Lithén

Norton Region Norr


Telefon: 070-916 44 28

E-post: thomas.lithen@saint-gobain.com


 

 

Magnus Strömqvist

Industri: Halland, Skåne och Blekinge

Bileftermarknad: Halland, Skåne, Blekinge och Västergötland


Telefon: 073-420 25 86

E-post: magnus.stromqvist@saint-gobain.com

 

 

 

 

 

 

 


 

FÖRSÄLJNING

INDUSTRIAL MARKET

 

Jörgen Norell

Försäljningschef Industrial Market


Telefon: 070-510 44 55

E-post: jorgen.norell@saint-gobain.com


 

Henrik Falk

Key Account Region Syd



Telefon: 070-547 26 91

E-post: henrik.falk@saint-gobain.com


 

Peter Frisk

Key Account Industri



Telefon: 076-876 47 69

E-post: peter.frisk@saint-gobain.com


 

Anders Smith

Key Account Precisionsslipning, teknisk support



Telefon: 070-310 44 38

E-post: anders.smith@saint-gobain.com


 

Stefan Olsson

Key Account



Telefon: 070-514 44 81

E-post: stefan.olsson@saint-gobain.com


 

Martin Sandin

Produktchef Diamond Wearpart

Key Account Manager Industri



Telefon: 070-608 45 33

E-post: martin.sandin@saint-gobain.com


 

Gunnar Holstein

Key Account Diamant & CBN



Telefon: 070-568 13 68

E-post: gunnar.holstein@saint-gobain.com


 

 

 


 

KUNDSERVICE

Öppettider

Måndag-torsdag 08:00 - 16:15, fredag 08:00 - 15:30. Lunch: 12:00 - 12:45

E-post

Order: order.se@saint-gobain.com
Övriga frågor: sga.se@saint-gobain.com

Telefon 08-580 881 85

Lisa Torssell

Customer Service Coordinator Scandinavia


Telefon 08-580 881 11

E-post: lisa.torssell@saint-gobain.com


 

Jeanette Fagernaes

Order


Telefon: 08-580 881 36

E-post: jeanette.fagernaes@saint-gobain.com


Jonas Malmgren

Order


Telefon: 08-580 881 34

E-post: jonas.malmgren@saint-gobain.com


Monica Dryden

Customer Service
Industrial Market


Telefon: 08-580 881 04

E-post: monica.dryden@saint-gobain.com


 

 

Erja Hammar

Customer Service
Industrial Market


Telefon: 08-580 881 35

E-post: erja.hammar@saint-gobain.com


 

Linda Segerman

Customer Service
Distribution Market


Telefon: 08-580 881 23

E-post: linda.segerman@saint-gobain.com

 

 

 


 

EKONOMI

 

Maria Bobrosev

Financial Controller Scandinavia


Telefon: 070-916 80 78

E-post: maria.bobrosev@saint-gobain.com